Niezbędnik

KOCI NIEZBĘDNIK

Bardzo często przyszli właściciele kociąt pytają mnie o kocie akcesoria, w które powinni się zaopatrzyć.

Na początek jedzenie. Nasze pociechy jedzą karmę Royal Canin w różnych wariantach. Muszę się przyznać, że próbowałam bardzo wielu karm, ale zawsze i tak wracałam do Royala. Kilka lat temu doszłam do wniosku, że już czas zakończyć eksperymenty i trzymać się tego co najlepsze. Oto bardzo interesujący filmik o żywieniu kotów. Z pewnością pomoże zrozumieć potrzeby żywieniowe kotów ich przyszłym właścicielom:

 

A oto lista artykułów, które ja uważam za najlepsze. Zawsze staram się proponować kilka wariantów w zależności od możliwości portfela. Obok każdej propozycji postaram się uzasadnić swój wybór. Przy okazji będą Państwo mogli zwrócić uwagę na detale, które dla mnie są istotne, a nie zawsze są dostrzegane przez „świeżych” kociarzy.

Wszystkie artykuły można kupić w moim ulubionym sklepie zoologicznym Zooplus – linki umieszczone na tej stronie są całkowicie „charytatywne” – nie mam z nich żadnych korzyści – po prostu uważam, że są godne polecenia.

10% TANIEJ – NA ZAKUPY W ZOOPLUS.PL

Jeżeli chcieliby Państwo dokonać zakupów na zooplus z 10% rabatem – proszę o wysłanie do mnie maila ([email protected]) ze swoim imieniem i nazwiskiem. Wszyscy zarejestrowani klienci sklepu zooplus mogą polecać sklep i oferować nowym członkom 10% zniżki. Ja, jako zarejestrowany użytkownik również – bardzo chętnie to czynię, bo w zamian dostaję 250 punktów bonusowych 🙂 Dlatego proszę się nie krępować i śmiało prosić o ZAPROSZENIA!!! 😀

 

Jeżeli chodzi o drapaki, to z całego serca polecam Pana Mateusza Rogackiego. Sam jest właścicielem paru kotów i wie najlepiej jak powinien wyglądać dobry drak. Pan Mateusz wykonuje swoje prace na indywidualne zamówienie klientów – można samodzielnie zaprojektować to co jest nam potrzebne, w dowolnym kolorze, lub wybrać coś już gotowego. Oto przykładowe prace i kontakt do Pana Mateusza:

projekt dla Moniki Rogackiej z napisem v3- krzywe Drapaki Dla Kota
ZPHU Mateusz Rogacki
ul. Nowy Świat 9
62-020 Swarzędz
NIP 777-227-48-24
www.drapakidlakota.com.pl
tel: 502226370, 506656831
mail: [email protected]

Utrzymanie kota wcale nie jest drogie, jednak zakup akcesoriów do jego pielęgnacji to jednorazowy, ale konieczny wydatek. Niezbędne są:

Catit kuweta dla kota
Catit kuweta dla kota

LINK

Dla mnie najlepsza kuweta na świecie!!! Idealna do sprzątania, duża i z praktycznym zaczepem na worek.Dzięki temu nic nie wysypuje się na zewnątrz podczas sprzątania.Ma również otwieraną z góry klapkę, która bardzo ułatwia dostęp do żwirku.Nie trzeba zdejmować całej górnej pokrywy, tylko podnieść wieczko. 

Do kuwet stosuję pellet – najzwyklejszy drewniany pellet, używany do opału, można go kupić w każdym markecie budowlanym lub składzie opału. Takie rozwiązanie jest dla mnie wygodniejsze w utrzymaniu czystości i higieny kocich kuwet, od tradycyjnego bentonitu. Dodatkowo nie muszę się martwić, że zostanie on zjedzony przez kocięta podczas nauki korzystania z kuwetki. Pellet powinien mieć średnicę 6mm! Maluszki po przeprowadzce do nowego domu powinny używać pelletu jeszcze przez conajmniej dwa tygodnie, a później ewentualnie stopniowo uczone używania innych wypełnień do kuwet.
Łopatka do żwirku
Łopatka do żwirku

LINK

Ta łopatka jest niby do żwirku silikonowego – ale u mnie sprawdza się bardzo dobrze do Benka. Ma płaskie zakończenie umożliwiające „skrobanie” podłogi kuwety, oraz solidną rączkę. Jeżeli przez otwory przelecą jakieś drobniejsze zanieczyszczenia dodatkowo czyszczę kuwetę łopatką z mniejszymi otworami – taką jak poniżej.
Łopatka do żwirku
Łopatka do żwirku

LINK

Łopatka drobna do „doczyszczenia” kuwety.
Wycieraczka o kuwety
Wycieraczka o kuwety

LINK

Do kuwety możemy również dokupić wycieraczkę,aby nasz pupil nie roznosił żwirku na łapkach po domu.Wycieraczek jest wiele rodzajów – do wyboru, do koloru.
Transporter
Transporter

LINK

Kupując transporter pamiętajmy, aby łatwo można było otworzyć go z góry i z boku.Możliwość otwierania transportera od góry jest bardzo ważna, gdy zabieramy naszego milusińskiego do lekarza weterynarii.Umożliwia to zbadanie kota bez wyciągania go na stół w lecznicy.Pet Cargo to jeden z lepszych modeli. Dodatkowo w drzwiczkach znajduję się miseczki na wodę i karmę.Jest to bardzo przydatne szczególnie podczas dłuższej podróży.
Transporter
Transporter

LINK

Przykład transportera znacznie tańszego od Pet Cargo, ale posiadającego również możliwość łatwego demontażu górnej części.
Torba transportowa
Torba transportowa

LINK

Zamiast transportera można kupić torbę transportową.Tutaj przykład praktycznej torby otwieranej właśnie z góry i z boku.
Drapak
Drapak

LINK

Drapaków na rynku jest całe mnóstwo. Ale aby zadowolić naszego kota nie musimy wydawać kroci. Co prawda, im większy drapak, tym większa frajda dla naszego milusińskiego, ale musimy brać pod uwagę jeszcze gabaryty naszego mieszkania. Na stronie zooplus.pl jest całe bardzo wiele drapaków do wyboru wykonanych z solidnych materiałów. Tutaj akurat dałam przykład jednego z drapaków, który moje koty bardzo lubią. Ale to tylko przykład 🙂
  • drapak, im większy tym lepszy – w sprzedaży są drapaki meblowe stojące (z domkiem lub kilkoma dziuplami), jednak kotu wystarczy nawet niewielki – posiadanie drapaka jest gwarantem, iż kot nie będzie niszczył mebli i ostrzył sobie pazurków o dywany, kanapy i inne drogie nam rzeczy;
  • zestaw szczotek do czesania kota – ważne jest, by nie miały ostrych końcówek;
  • jedna miska do wody, jedna do suchej karmy i jedna do jedzenia na bieżącego – mogą to być miseczki plastikowe, ale najlepiej, gdy zakupimy miseczki metalowe lub porcelanowe, gdyż łatwiej je utrzymać w czystości;
  • nasze koty są żywione karmą suchą wyłącznie firmy ROYAL CANIN – i tylko tę karmę rekomenduję nowym właścicielom kociątek; karmy mokre to najczęściej przygotowywane przeze mnie mieszanki mięsne;