O Kotach

Jeżeli jakiś przedmiot ma dla Ciebie szczególną wartość, to lepiej schowaj go gdzieś bardzo głęboko, bo dla Twojego kota nie ma on absolutnie, najmniejszego znaczenia!

W menu „O kotach” znajdują się informacje, jakie przydadzą się obecnym właścicielom domowych lampartów, jak i przyszłym, którzy jeszcze nie są gotowi na przyjęcie pod swój dach najlepszego przyjaciela, jakiego można mieć.

Starałam się uwzględnić najpotrzebniejsze wiadomości z kociego życia i mam nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie.

  • Opis ras – pochodzenie i charakterystyka kotków Brytyjskich, Norweskich Leśnych i Rosyjskich Niebieskich. Jeżeli nie potrafią się Państwo zdecydować na konkretną rasę ze względu na wygląd kotka, może zechcą Państwo poczytać o zachowaniu typowym dla danej rasy. Proszę tylko pamiętać, że każdy kociak, to żywa istota, może mieć predyspozycje do określonych zachowań, ale nigdy nie można zagwarantować na 100%, że Państwa pupil będzie się zachowywał w taki, a nie inny sposób. Predyspozycje to jedno, a warunki w jakich zwierzątko przebywa to drugie.
  • EMS kody – wyjaśnienie symboli jakimi określa się rasy, kolory i cechy charakterystyczne kotów. Kody te są stosowane powszechnie na całym świecie i są pewnego rodzaju standardem stworzonym do opisywania wyglądu kotków.
  • Kot na wystawie – poradnik dla osób, które wybierają się ze swoim kocim pupilem po raz pierwszy na wystawę. Znajdą tu Państwo informacje o tym „jak zacząć” karierę, co trzeba zrobić aby zarejestrować się na wystawę, w jakie artykuły powinniśmy się zaopatrzyć, opis klas wystawowych i ogólne zasady funkcjonowania kocich wystaw.
  • Kot w domu – lista zagrożeń jakie czekają na naszych milusińskich właśnie w domu, tam, gdzie powinno być najbezpieczniej – trujące rośliny, niebezpieczne przedmioty, zakazane miejsca.
  • Ciekawostki – to jest miejsce, w którym umieszczam ciekawe strony i artykuły, jakie udało mi się wyszperać w Internecie. Na początek świetne strony przedstawiające różne ubarwienie kotków Norweskich Leśnych i Brytyjskich Krótkowłosych.

ZAPRASZAM DO LEKTURY 🙂

 

A na początek zachęcam do obejrzenia bardzo ciekawych filmików przygotowanych przez firmę Royal Canin:

Royal Canin Polska – Kot łowca i przyjaciel – część 1

Royal Canin Polska – Kot łowca i przyjaciel – część 2